Creatio Kayıt Listeleri Görünümü

Şu tarihte değiştirildi Çrş, 6 Eyl, 2023 şunda: 7:26 AM

Döşeme görünümü, her kaydı bir döşeme seti olarak gösterir; her döşeme, ilgili bölümden bir alanı temsil eder. A

döşeme görünümünde kayıt genellikle birkaç satır kaplar. Döşeme görünümü en iyi, listenin çok fazla bilgi göstermesi gerektiğinde kullanılır.


Kişi profili fotoğrafları ve hesap logoları gibi resimlerin yanı sıra her kayıtla ilgili bilgiler.

Bir kayıt sayfası açıldığında, liste ek dikey görünümde görüntülenir. Bu görünümde, liste verileri

bir sütunda görüntülenir. Kaydın her alanı, dikey görünümde belirli bir çizgiye karşılık gelir.


Dikey görünümde kayıtlar arasında geçiş yaptığınızda, sayfanın sağ tarafında kayıtlar hakkında ayrıntılı bilgiler görüntülenir.

seçilen kayıt Creatio'da ilgili sayfaları açmadan doğrudan listedeki kayıtları düzenleyebilirsiniz. Düzenlenebilir liste

hızlı ve sık değişen nesneler için kullanılır.


Creatio'da ilgili sayfaları açmadan doğrudan listedeki kayıtları düzenleyebilirsiniz. Düzenlenebilir liste

hızlı ve sık değişen nesneler için kullanılır.


Bu görünümde, e-postalar ve web adresleri bağlantı olarak görüntülenir. Bir web adresine tıklamak bir pencere açar

belirtilen web sayfasını içeren. Bir e-posta adresine tıklamak, yeni bir e-posta oluşturabileceğiniz bir pencere açar.

varsayılan posta istemcisini kullanarak ileti.


Sistemdeki diğer bazı değerler de kayıtlar arasında hızlı geçişe izin vermek için bağlantı olarak görüntülenir. İçin

örneğin, [ Faaliyetler ] bölümünün [ Sahip ] alanındaki değer, aşağıdakilerden geçişi etkinleştirmek için bir bağlantı olarak görüntülenir.


Bir listenin görünümünü, alan grubunu ve veri sıralama parametrelerini özelleştirebilirsiniz. Ayrıca görüntülenen kayıtlar için özet bilgileri de getirebilirsiniz. Listeleri ayarlamak için [ Görünüm ] menüsünü kullanın (Şekil 1).Sütunları ayarla


Her sistem kullanıcısı için herhangi bir liste ayrı ayrı ayarlanabilir. Bir listeye sütun ekleyebilir veya listeden sütun kaldırabilir, sütun konumunu, genişliğini ve görüntüleme stilini düzenleyebilirsiniz.


Geçerli nesnenin sütunlarının yanı sıra bağlı nesnelerden gelen sütunları da görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, [ Hesaplar ] bölümünün listesinde, hesabın birincil ilgili kişisi (birincil kişinin konumu, telefonu ve e-posta adresi gibi) hakkında bilgileri görüntüleyebilirsiniz.


Ayrıca liste, alt nesneler hakkında özet bilgileri gösteren toplu sütunları görüntüleyebilir. Örneğin, “Hesap” nesnesi için hesap bazında faaliyet sayısını hesaplayabilirsiniz; “İletişim” nesnesi için müşteri vb. tarafından yapılan son aramanın tarihini görüntüleyebilirsiniz.


Bağlı sütunun adı "Nesne.Sütun" biçiminde oluşturulur, örneğin "Birincil ilgili kişi.İş unvanı" veya "Hesap.Şehir". Toplama sütununun adı "Function(Object (bağlanma şekli)).Column" biçiminde oluşturulur. Örneğin, bir kişi için kaydedilen son etkinliğin tarihini görmek için listede şu sütunu görüntüleyin: "Maksimum(Etkinlik(Kişiye göre sütun)).Bitiş tarihi." Listede görüntülenen sütun başlığı özelleştirilebilir.


Sütun kurulum sayfasını açmak için [Görünüm] menüsünde [Görüntülenecek alanları seçin] komutunu seçin.


Yeni bir sütun eklemek için  btn_small_plus.png  tıklayın:


Düğmeye boş bir hücrede tıklamak, o konuma bir sütun ekleyecektir. Liste modunda, yalnızca sütun kurulum alanında boş hücreler varsa sütun ekleyebilirsiniz. Sütun kurulum alanında boş hücre yoksa, döşeme görünümünde  btn_small_plus.png  üzerine tıklandığında sütuna yeni bir satır eklenir.


herhangi bir sütunun sınırına yakın. Bunu yapmak için sütunu seçin ve mevcut sütunun sağına veya soluna yeni bir sütun eklemek için sağ veya sol kenardaki btn_small_plus.png 'ye tıklayın (Şekil 2).Görüntüleme sütunu özelliklerini ayarlamak için onu seçin ve ardından  btn_set_columns_edit.png  öğesine tıklayın. Sütun başlıklarını düzenleyin veya gizleyin, toplu sütunları hesaplamak için işlevleri ve filtreleri belirtin ve ayrıca başlık görüntüleme stilini seçin.


Bir sütunu gizlemek için onu seçin ve btn_set_columns_delete.png 'ye tıklayın. Döşeme görünümünde sütun kaldırıldıktan sonra satırda sütun yoksa, satır gizlenecektir.


Sütun genişliğini ayarlamak için farenizle sol veya sağ kenarlığını sürükleyin (Şekil 3). Satırda boş hücre yoksa, diğer sütunların genişliği yeni sütun boyutuna uyacak şekilde değiştirilir.Bir sütunu taşımak için onu seçin ve ardından farenizle boş bir hücreye sürükleyinSütun ayarlarını kaydetmek için [ Kaydet ] düğmesine tıklayın. Değişiklikler geçerli kullanıcı için kaydedilecektir. Sütun ayarlarının tüm kullanıcılar için kaydedilmesi gerekiyorsa, [ Kaydet ] düğme menüsünden [ Tüm kullanıcılar için kaydet ] komutunu seçin. [ Tüm kullanıcılar için kaydet ] komutu, geçerli kullanıcının [ Tüm kullanıcılar için liste kurulumu ] sistem işlemi için izni varsa kullanılabilir.


Normal bir liste sütunu ekleyin


Aşağıda, geçerli nesne sütunlarını listeye ekleme prosedürü açıklanmıştır.Bunu yapmak için:


 • [ Kişiler ] bölümünü açın


 • [Görünüm] menüsünde, [Görüntülenecek alanları seçin] komutunu seçin.


 • Sütun kurulum sayfasında,btn_small_plus00003.png   düğmesini tıklayın.


 • Görüntülenecek sütunu seçin, örneğin "Şehir". [ Seç ] düğmesine tıklayın  • Sütun ayarları alanında, eklenen sütunu seçin ve genişliğini ayarlayın


[Departman ] sütununu eklemek için aynı prosedürü kullanın. Sütun genişliğini optimize etmek için önizleme alanını kullanın (Şekil 7). [ Kaydet ] öğesine tıklayın.Toplu sütun ekle


Bağlı nesnelerin toplu sütunlarını görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, bağlanan “Etkinlik” nesnesi ile “Hesap” nesnesi hakkında özet bilgi alabilirsiniz.


 • [ Hesaplar ] bölümünü açın.


 • [Görünüm] menüsünde, [Görüntülenecek alanları seçin] komutunu seçin.


 • Sütun kurulum sayfasında, btn_small_plus00005.png düğmesini tıklayın.


 • Açılan sütun seçim penceresinde:


 • Nesne adının yanındaki [ + ] düğmesine tıklayın.


 • Eklenen alanda ters bağlantılı bir nesne seçin, örneğin "Etkinlik ([ Hesap ] sütununa göre)."


 • [ Sütun ] alanında, bağlı nesnenin sütununu belirtin, örneğin "Miktar".


 • [ Seç ] düğmesine tıklayın (Şek. 8).

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin
CAPTCHA doğrulaması gereklidir.

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız